مصاحبه،مقالاتOpen in new window

Dr. Mirshahi A1
Dr. Vajhi A.R2
Dr. Mokhber M.R2
Dr. Masoudifard M2
Dr. Torki E2
Dr. Sorouri S2
Dr. Ghiadi A3
Dr. Ghiadi M4 
Dr. Alizadeh V4

Molecular Marker Genotypes and Measuring their Relationship with Caspian Horses

ARDESHIR NEJATI-JAVAREMI1, GHODRAT RAHIMI2, ZOHREH HEIDARI1, ABDOLJALIL GHIADI3, DAVOOD KIANZAD4, KLAUS OLEK5

منوی کاربر

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:


اخبار : پاسخ دکتر غیادی به اظهارات مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهادکشاورزی
فرستنده admin در تاريخ ۱۳۹۳/۶/۱۳ ۲۰:۰۰:۰۰ (2671 بار خوانده شده)

Open in new windowدکتر غیادی با انتقاد از اظهارات مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهادکشاورزی مبنی بر اینکه واردات اسب به کشور موضوع عجیبی نیست عنوان کردند :
قطعا جهاد بهتر از هر ارگانی در صدد حمایت از اسب ترکمن ایران بوده است.ولی آیا با سیاست های اصولی مکتوب و موظف جهاد چقدر فاصله عمیقی وجود دارد! دوستان عزیز به این که جهاد جلوتر از فدراسیون است هیچ کس شکی ندارد! ولی شما چرا به این حقارت بسنده میکنید و با وجود فاصله های عمیق ما از کشورهای صاحب صنعت اسب وحتی از کشور تازه تاسیس همسایه و حتی ترکیه و دوبی وقطر و... شما کم کاری ها و چهره جهاد را همچنان موجه جلوه می دهید؟!

من مطمئنم شما صادقانه مطلب مینویسید بس نظر خود را در خصوص جهاد تمام عیار وشجاعانه تر از همیشه بنویسید که این تعارفات ما را به جایی نخواهد برد بل کشنده تر است!با آن همه امکانات در وزارت خانه جهاد که قطعا جزو بیت المال است آیا جهاد توانسته است حتی یک شناسنامه معتبر صادر کند؟بگذریم از اینکه مالکیت معنوی تمام تلاشها وتحقیقات آدمهای دلسوخته نه تنها در فدراسیون بل در جهاد هم نامفهوم است! ما بارها متقاضی صدور مجوز ایجاد مرکز تولید وانجماد اسبرم اسب و تلقیح مصنوعی در جرگلان شدیم !فقط متقاضی مجوز! حتی تسهیلات هم از جهاد درخواست نکردیم ولی فقط آیین نامه ها را به رخ کشیدند و نه تنها در بیچ وخم های اداری سازمان وادارات گیر کرده ایم بلکه حتی نماینده تام الاختیارسازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی در گارگروه توسعه کشاورزی تنها معترض حمایت های ورارت تعاون از این موضوع هم بود! و فقط تمام نیروی خود را برای حفظ تعصبات سازمانی و فرسایشی وغیر اصولی وغیر ملی خود بکار برده است ! وبدین گونه بود که طلا قوش هم قبل از ذخیره کامل ماتریال های ژنتیکی با تمام تلاشها ودر بهترین شرایط در بهترین بیمارستان اسب مشهد از دست رفت ولی حتی یک مسئول جهاد هم حتی یک تماس تلفنی هم نگرفت!دریغ از حمایت!فقط مورد طلاقوش نیست ودوستان مستحضر هستند که بقیه موارد بی تفاوتی البته سهوی !جهاد در خصوص ذخایر ژنتیکی اس ترکمن ایران کدام ها هستند!؟ شما فقط به مصاحبه آقای دکتر ملا صالحی رئیس مرکز اصلاح نژاد در همین سایت صنعت اسب که در تاریخ 14 مرداد 1393 در مورد موضوع واردات 66 سر اسب اخیر نیم نگاهی بیاندازید متوجه عمق فاجعه در ناتوانی و سیاست های مغایر با شرح مکتوب وموظف جهاد برای حمایت از اسب ترکمن وسایر اسبهای ایرانی خواهید شد! ایشان که شاید تنها نقطه و کورسوی امید اسبداران بومی در جهاد هستند در حالیکه ریس محترم فدراسیون خود را در صدور مجوز واردات اخیر مبرا میداند و راست هم میگوید!ولی آقای ملا صالحی صراحتا از این واردان که عمدتا هم اسب های کم ارزش ورزشی در سطوح بین ا لمللی هستند دفاع کرده وحتی تصریح میکند که شرایط فعلی اسب های ترکمن و کاسبین و حتی دره شوری مطلوب است!!! فقط یکبار این مصاحبه را بخوانید دوست عزیز! ولی با این حال این مملکت واین اسب مال همه ملت ایران است و...باید برای حفاظت آن بایمردی بیشتری نشان دهیم!
دوستان نازنین من! چرا قدم ذر وادی فریبنده ای گذاشته ایم که همانا کمک به توجیه اوضاع آشفته اسب ترکمن ایران است که فدراسیون با استفاده ار غفلت و عدم اعتماد به نفس جهاد آنرا بوجود آورده است !اصلا گیریم که جهاد با ناشی گری یا از روی کم کاری های بعضی کارشناسان موضوع تبارنامه و صدور شناسنامه را به فدراسیون واگذار کرده باشد.اولا این واگذاری یک عمل غیرقانونی واز مصادیق بارز جرم وتخلف اداری است که باید دوباره اختیار و نظارت به جهاد برگردد.حال شق دوم اینست که واگذاری اتفاق نیافتاده و همچنان اختیار دست جهاد باشد! چه فرقی میکند! که در هر دو صورت همچنان تکلیف اسب ترکمن ایران روشن نیست بس اصل موضوع که ما را بطرف راه حل منطقی رهنمون خواهد کرد اینست که هر دوی جهاد وفدراسیون را تشویق و وملزم به تعامل و همگرایی نهایی در راستای باسخ به مطالبات منطقی تولید کنندگان بنماییم .وبا کاهش هزینه های تحمیلی قبلی آنهارا ملزم به بسیج کامل امکانات در راستای حمایت قاطع از تولید کنندگان اسب ترکمن بنماییم.

صفحه مناسب چاپ
Share |
فرستنده شاخه

فعالیتها