مصاحبه،مقالاتOpen in new window

Dr. Mirshahi A1
Dr. Vajhi A.R2
Dr. Mokhber M.R2
Dr. Masoudifard M2
Dr. Torki E2
Dr. Sorouri S2
Dr. Ghiadi A3
Dr. Ghiadi M4 
Dr. Alizadeh V4

Molecular Marker Genotypes and Measuring their Relationship with Caspian Horses

ARDESHIR NEJATI-JAVAREMI1, GHODRAT RAHIMI2, ZOHREH HEIDARI1, ABDOLJALIL GHIADI3, DAVOOD KIANZAD4, KLAUS OLEK5

منوی کاربر

شناسه‌ی کاربری:

رمزعبور:


اخبار

Open in new windowبه گزارش سایت صنعت اسب، مالکین و تولید کنندگان اسب ترکمن خراسان شمالی طومار اعتراضی به وزیر جهادی کشاورزی با موضوع اقدامات غیر قانونی فدراسیون سوارکاری در خصوص شناسایی و میکروچیب گذاری و نمونه گیری و ارسال نمونه و تست و صدور شناسنامه اسب های بومی ایران به ویژه اسب ترکمن ایران ارسال کرده اند.
متن این طومار اعتراضی به شرح زیر می باشد:
(تصویر امضاها و اثر انگشت ها نزد شرکت تعاونی توسعه صنعت اسب و سوارکاری خراسان شمالی محفوظ است)

Open in new windowبه گزارش سایت صنعت اسب، مدیر عامل شرکت تعاونی توسعه صنعت اسب و سوارکاری خراسان شمالی با گلایه از موازی کاری های دستگاه های دولتی در توسعه شرکت های تعاونی گفت: ادارات این استان برای شرکت های تعاونی رقیب ناسالم هم می تراشند.
عبدالجلیل غیادی اظهار کرد: بر اساس سیاست های دولت درباره تعاونی ها برای توسعه شرکت های تعاونی بر اساس اجرای اصل 44 قانون اساسی، باید هرچه سریعتر برون سپاری بسیاری از فعالیتهای اقتصادی از جمله احداث مجموعه مدرن سوارکاری استان به اعضای شرکت تعاونی فراگیر و ذی حق این عرصه ها عملی شود اما صنعت اسب دراین استان گرفتار موازی کاری های سهوی و بعضا رقابت های غیر ضروری بخش دولتی با شرکت های تعاونی شده است.

Open in new windowبه گزارش سایت صنعت اسب، عبدالجلیل غیادی محقق و پرورش‌دهنده اسب اصیل ترکمن، در واکنش به خبرهای اخیر پیرامون واردات اسب به کشور گفت، نباید بدون شناسایی داشته های خودمان آنها را بی ارزش شمرده و بدون هیچ مطالعه ای اسبهای وارداتی کم ارزش را برای بهبود نژاد های داخلی، سودمند محسوب نماییم.
وی گفت: ما حتی ژنهای وارداتی ارزشمند سالهای قبل از انقلاب را هم نابود کرده ایم و با واردات بی ارزش یا کم ارزش، موقعیتهای موجود را هم برای رقابتها از بین برده ایم.

Open in new windowبه گزارش سایت صنعت اسب عبدالجلیل غیادی محقق و پرورش‌دهنده اسب اصیل ترکمن در مصاحبه اختصاصی با سایت صنعت اسب اظهار داشت: فدراسیون باید و می تواند بدون تحمیل خیلی از هزینه های اضافی و با کمک افراد خبره کار تست والدین را انجام دهد و پس از آن به آزمایشات تکمیلی سیلمی ها مثل ژنومیک مورد ادعای فدراسیون پرداخته شود که این موضوع همکاری صمیمانه بین بخشی را طلب می کند.

Open in new windowبه گزارش سایت صنعت اسب، عبدالجلیل غیادی محقق و پرورش‌دهنده اسب اصیل ترکمن، اطلاق ردی یا قبولی در مورد اسبهای به اصطلاح تست شده اعلامی توسط معاونت فنی فدراسیون را یک روش بسیار غیر علمی و کاملا دور از استانداردهای مرسوم تبار نامه های معتبر دنیا دانست.
غیادی اظهار کرد: معاونت فنی نه تنها تبار نامه ندارد و سراسر اعلامیه های ردی یا قبولی در طول این سالها مملو از تناقض و خدشه بوده بلکه حتی تاکنون علیرغم درخواستهای مکرر مالکین معیارهای تعیین خلوص یا حتی معیارهای اطلاق ردی یا قبولی در مورد اسبهای به اصطلاح تست شده را به مالکین وعلاقمندان و محققین این عرصه اعلام نکرده است.

Open in new windowدکتر غیادی با انتقاد از اظهارات مدیرکل مرکز اصلاح نژاد دام وزارت جهادکشاورزی مبنی بر اینکه واردات اسب به کشور موضوع عجیبی نیست عنوان کردند :
قطعا جهاد بهتر از هر ارگانی در صدد حمایت از اسب ترکمن ایران بوده است.ولی آیا با سیاست های اصولی مکتوب و موظف جهاد چقدر فاصله عمیقی وجود دارد! دوستان عزیز به این که جهاد جلوتر از فدراسیون است هیچ کس شکی ندارد! ولی شما چرا به این حقارت بسنده میکنید و با وجود فاصله های عمیق ما از کشورهای صاحب صنعت اسب وحتی از کشور تازه تاسیس همسایه و حتی ترکیه و دوبی وقطر و... شما کم کاری ها و چهره جهاد را همچنان موجه جلوه می دهید؟!

Open in new windowدکتر عبدالجلیل غیادی: دوستان عزیز دلسوخته اسب وذخایرژنتیک ایرانی !!شما کاملا واقفید که سالهاست ما حداقل در اسب ترکمن نه شناسایی تمام عیار از دارایی های خودمان در اسب داشته ایم و نه تست استاندارد ورزشی مناسب برای آنها داشته ایم!هر آن اسبی هم که موفقیت های گهگیرش راشاید با کوشش وسخت کوشی مالکان ومربیان و چابکسواران وسوارکارانش و علیرغم کم توجهی ها وغفلت های فراوان بدست آورده است بعد از چند صباحی به فراموشی سبرده شده و هیچ کار استاندارد برای رکورد گیری وتحقیق وتست برفورمانس برای نتاج وخویشاوندان احتمالی اش انجام نشده است!

Open in new window دکتر غیادی : از جناب آقای دکتر قاسم جعفری عضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی وسخنگوی کمیسیون آموزش مجلس!صمیمانه تشکر میکنم.
خواهشمند است همه برگردیم به سیاستهای اصولی و مکتوب وزارت جهاد وفدراسیون سوارکاری که منجر به توسعه ذخایر ارزشمند ژنتیکی کشور میشود.

Open in new windowعضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس: فدراسیون سوارکاری، جهادکشاورزی یا هر ارگان دیگری که مجوز واردات اسب را داده اشتباه کرده است.
به گزارش سایت صنعت اسب، قاسم جعفری عضو مجمع نمایندگان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: واردات اسب گران‌قیمت
به کشور دهان کجی به تولیدکنندگان و پرورش دهندگان اسب اصیل ترکمن در کشور و خراسان شمالی است.

تصاویر تصادفی

آقای دکتر نجاتی و آقای دکتر غیادی در بازدید از اسب های اصطبل دولتی کن زاود.(آوریل2010) نقشه جرگلان مسابقات زیباترین اسب های آخال تکه
Traditional Horse Racing in Jargalan Traditional Horse Racing in Jargalan-Iran کن زاود ترکمنستان

تصاویر جدید

اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
اصطبل کره ... (۱۳۹۳/۷/۷)
اصطبل کره ...
کره های طل... (۱۳۹۳/۷/۷)
کره های طل...
کره های طل... (۱۳۹۳/۷/۷)
کره های طل...
کره های طل... (۱۳۹۳/۷/۷)
کره های طل...

فعالیتها